Монетизація пільг на оплату ЖКП

03.07.2019

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» з 1 жовтня 2019 року запроваджується механізм надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Вказаною постановою затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (далі — Порядок) та внесено зміни до окремих постанов Кабінету Міністрів України.

Порядок застосовується в тому числі до пільговиків-мешканців будинків, у яких створено ОСББ (ЖБК) та поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами, в тому числі  з  урахуванням доходу.

Важливо, що  паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Зокрема, пільги в безготівковій формі надаватимуть усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через “Ощадбанк”. За заявою пільговика, надання пільг може проводитись у готівковій формі, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані в заяві.

Слід зауважити, якщо у пільговика, який отримує пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг (сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), пільга буде надаватись йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

Громадяни, яким пільга надається у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої готівкою.

Пільговик зобов’язаний повідомляти структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг. Суми пільг, виплачені внаслідок зловживань з боку пільговика, повертається пільговиком до державного бюджету.

За отриманням інформації з наступних питань необхідно звертатися до:

– органів соціального захисту населення — питання щодо нарахування пільги;

– управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг – щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати);

АТ „Ощадбанк” – щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, в порядку, визначеному АТ „Ощадбанк”.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном  633115.