Соціальний захист осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

26.04.2019

26 квітня 2019 року  минає 33-ій рік з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, цей день завжди залишиться днем пам’яті в наших серцях.

Виконавчий комітет Шевченківської районної ради, управління соціального захисту населення постійно залучають до співпраці громадські організації, які допомагають з’ясувати нагальні питання, що хвилюють чорнобильців та організувати різні спільні заходи.

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради виконує роботу по реалізації державних програм соціального захисту постраждалих від аварії на ЧАЕС, яких в районі зараз налічується 1 380 осіб, серед яких 135 дітей. В управлінні здійснюється призначення компенсаційних виплат та допомог згідно Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Виплата допомог та компенсаційних виплат здійснюється своєчасно, заборгованості немає.

Законом України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, постраждалих внаслідок аварії  на ЧАЕС 1 категорії.

Для забезпечення санаторно – курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у 2019 році виділено 803,0 тис. грн на закупівлю 110 путівок.

На обліку  для забезпечення санаторно – курортною путівкою у 2019 році  перебуває 129 осіб з числа постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії. Управлінням розпочате оздоровлення, на сьогоднішній день на оздоровленні перебуває 5 осіб.

На виконання міської програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота» на 2019 рік проведена виплата одноразової матеріальної допомоги 163 дружинам померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою в розмірі 500,0 грн. кожній та на виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки їм же виплачено                    2500,0 грн. кожній.

Для 17 тяжкохворих потерпілих підготовлені та доставлені за адресами їх проживання подарунки у вигляді продуктових наборів.

З метою вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в приміщенні територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) 24.04.2019 року проведено захід, в якому прийняли участь учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

На заході були присутні: секретар міської ради Шамота Олександр Сергійович, голова Шевченківської районної  у  м. Полтаві  ради  Задворкін Дмитро Юрійович, заступник міського голови Юрченко Тетяна Олегівна,  директор департаменту Полтавської облдержадміністрації Корнієнко Людмила Василівна, заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу, начальник управління соціального захисту населення  Арсененко Галина Іванівна, голова обласної організації «Союз Чорнобиль» Шкурпела Віктор Павлович та представники республіки Італія провінція Генуя міста сестрі Леванте, Каві ді-Лаваньє представники Ассоціації «Затока казок» та представники церкви «Відродження Ісуса Христа».

Для присутніх організований концерт. Гостей пригостили короваєм, чаєм та солодощами.

Всім, хто пройшов горнило Чорнобильської трагедії, всім, хто пам’ятає і зберігає пам’ять про ті події, організатори заходу побажали здоров’я, успіхів, родинного тепла та благополуччя.

Заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу –начальник управління  Г.І.Арсененко