Про надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу у 2019 році

10.04.2019

Для забезпечення соціальних гарантій в державі значна увага приділяється підвищенню адресності надання пільг населенню.

Першим кроком у цьому напрямку стало призначення пільг населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу у грошовій формі.

Статтею 102 Бюджетного кодексу України, статтею 6, статтею 13, статтею 23 Закону України ,,Про місцеві державні адміністрації”,  та постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007р. № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам» регламентовано порядок призначення пільг населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою.

14 березня 2019 року на виконання вищезазначених законодавчих актів та постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетом» і розпорядження голови облдержадміністрації від 13 лютого 2019 року №  102 розпорядженням голови Шевченківської районної у м. Полтаві ради за № 11-ОД затверджено мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом, граничні показники вартості тонни вугілля,  балону скрапленого газу.

Виходячи з цього в 2019 році:

– пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу надаватимуться із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство на рік.

Граничний  показник  вартості  1 тонни  твердого  палива   становить   2603,55 грн.,  1 балону скрапленого  газу  –  260,35   грн.

Для  громадян, які  відповідно до   чинного  законодавства  мають  право   на:

100 % пільгу, готівка призначається  у  розмірі :

–         тверде  паливо –2603,55 грн.

–         скраплений  газ –260,35 грн.

75 %  пільгу, готівка призначається  у  розмірі :

–         тверде  паливо – 1952,66 грн.

–         скраплений  газ – 195,26 грн.

50 %  пільгу, готівка призначається  у  розмірі :

–         тверде  паливо –1301,77 грн.

–         скраплений  газ – 130,17 грн.

Для призначення пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу особи, які мають на них право відповідно до чинного законодавства, звертаються до управлінь соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

На підставі наданих документів, управління соціального захисту населення здійснюють призначення пільг готівкою. При надходженні коштів з державного бюджету проводиться виплата призначених пільг на тверде паливо та скраплений газ через державні підприємства зв’язку або установи банків, за бажанням пільговика.

Призначення та виплата пільги на тверде паливо і скраплений газ готівкою проводиться один раз на рік.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 633115.