Допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях

09.04.2019

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №250 від 13.03.2019 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям», яка вступила в дію 1 квітня 2019 року.

Цією постановою з 1 квітня 2019 року затверджений Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину в сім’ї з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами та виплачуватиметься щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно в розмірі 1700 грн. на кожну дитину.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Призначення і виплата допомоги здійснюється за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання.

Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.

Для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта громадянина України подаються:

  • заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
  • посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
  • свідоцтва про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Звертаємо увагу, що для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно за наданням такої допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначатиметься з 1 квітня 2019 року.

 

 Заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу –

начальник управління соціального захисту населення  Г.І. Арсененко