Про перерахунок пенсії з 1 березня 2019 року

01.03.2019

Одним із нововведень пенсійної реформи, яка почала «працювати» в Україні з 1 жовтня 2017 року, стало запровадження автоматичної індексації пенсій. Тобто, законом було заплановане щорічне підвищення пенсій з 1 березня, яке не залежатиме ані від рішень Кабінету міністрів, ані від рішень парламенту.         

В рамках пенсійної реформи у березні поточного року пенсіонери одержать підвищений розмір пенсії в зв’язку з проведенням індексації раніше призначених пенсій, шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, який застосовується для обчислення пенсії. Березневе підвищення торкнеться близько 87 тис. громадян м. Полтави та Полтавського району., або майже 90% загального контингенту.   

  Перерахунок буде проведено наступним чином. З 1 березня враховано, що прогнозований коефіцієнт збільшення, за попередніми розрахунками, складає 17%. Для розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії беремо показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховано для обчислення пенсії станом на 1 жовтня 2017 року (3764,40) множимо на 1,17 і отримуємо 4404,35. Отриманий результат множимо на індивідуальний коефіцієнт заробітної плати.        

  Всі розрахунки будуть проводити індивідуально, з урахуванням того, чи має пенсіонер різні надбавки і доплати, який у нього стаж роботи і якою була зарплата, тому підвищення будуть неоднаковими для усіх.       Всі перерахунки пенсій будуть зроблені без звернень громадян за абсолютно прозорою формулою, яка враховує розмір стажу та розмір отримуваної заробітної плати кожної людини.