Допомогти кожній проблемній родині…

27.04.2018

26.04.2018 року в приміщенні Шевченківської районної у м. Полтаві ради під головуванням заступника голови з питань діяльності виконавчого органу Азізова Р.Р. відбулася нарада завідуючих дитячих дошкільних закладів. На нараді розглянуто питання про удосконалення організації профілактичної роботи з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. В заході брала участь депутат районної ради Дорошенко М.М.

Службою у справах дітей розроблені методичні рекомендації, які доведені до відома керівникам закладів для використання в практичній роботі.

У ході обговорення питання учасники наради зазначили, що відшукати ідеальну сім’ю сьогодні нереально. Кожна родина на своєму шляху хоча б раз зіштовхується з якимись проблемами. Дружні, стійкі родини вирішують їх самостійно, в інших випадках – необхідне зовнішнє втручання з боку педагогічних працівників, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Упродовж останніх років багато сімей в Україні не змогли пристосуватися до нових соціально-економічних умов, що спричинило появу низки проблем, вирішення яких потребує вжиття заходів систем соціального захисту родини, зокрема дітей.

Основні причини, що провокують складні життєві обставини в сім’ї, в першу чергу, пов’язані з алкоголізмом батьків, безвідповідальним ставленням батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, агресивною поведінкою батьків, насильством в сім’ї, безробіттям батьків або одного з них.

Профілактична робота з батьками на ранніх етапах виявлення, буває досить позитивною. Особливо дієвим є притягнення батьків до адміністративної відповідальності шляхом складення адмінпротоколу та розгляд його в судовому порядку.

Процес виявлення складних життєвих обставин в сім’ї в значній мірі залежить від педагога, вихователя: в індивідуальній розмові з дитиною, візуальним спостереженням за поведінкою дитини, за поведінкою самих батьків, свідченням близьких родичів, відвідування дитини за місцем проживання. В сукупності цих факторів складається загальне враження про сім’ю, відношення батьків до дитини.

Коли виникають певні непорозуміння – сім’ю необхідно взяти на внутрішній облік. Зібрати додаткову інформацію про родичів, провести профілактичну бесіду з батьками.

Альбіна Пархоменко, завідуюча службою у справах дітей