На шляху вдосконалення роботи з кризовими сім’ями

16.02.2018

В приміщенні виконкому за ініціативою служби у справах дітей відбулася спільна нарада представників адміністрації навчальних закладів та дільничних офіцерів поліції.

На нараді обговорювалися питання  профілактичної роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

         В зазначеному напрямку роботи  одним з найголовніших чинників є раннє виявлення дітей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, існуючих проблем та надання відповідної якісної допомоги.

У відповідності до Порядку міжвідомчої взаємодії, щодо здійснення соціальної роботи та соціально-правового захисту дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах до роботи з дитиною залучається не лише служба у справах дітей, а й відділ поліції, органи соціального захисту населення, заклади охорони здоров’я, центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

         На обліку служби у справах дітей району станом на 15.02.2018р. перебуває 32 дітей.  Як правило, батьки цих дітей знаходяться в зоні особливого контролю, вони – кандидати на позбавлення батьківських прав. Це значить, що заходи, які вживалися педагогічними колективами, батьківською громадськістю, притягнення до адміністративної відповідальності не дали позитивного результату.  Саме на цьому етапі профілактики свою допомогу, при чому активну, повинні надавати дільничні офіцери поліції.

Навчальні заклади також потребують активної допомоги: і в конкретній роботі з сім’ями, і в роботі в мікрорайоні закладу. Про це у своїх виступах зазначили представники шкіл, які взяли участь у нараді.

Шевченківський район м. Полтави завжди мав найкращі показники в профілактиці негативних явищ як серед дітей та молоді, так і в підвищенні виховного потенціалу батьків. Для цього ми маємо високопрофесійні кадри, ініціативність та відповідальність всіх суб’єктів соціальної роботи.

В.Дяченко, служба у справах дітей