В зоні особливої уваги – проблеми дітей

30.11.2017

30.11.2017 р. відбулася спільна районна нарада за участю спеціалістів служби у справах дітей та заступників директорів навчальних закладів з виховної роботи. В нараді взяла участь Карюк І.М. – начальник відділу ювенальної превенції головного управління Національної поліції в Полтавській області.

У ході обговорення та обміну думками піднімались важливі питання реформування інтернатних закладів в державі, впровадження інституту патронатних вихователів, організації ефективної роботи з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, профілактики девіантної поведінки підлітків, всіх форм насилля.

На жаль, кількість дітей, які потребують захисту та допомоги, з року в рік не зменшується. Ця тенденція відслідковується і в Шевченківському районі м. Полтави. Як свідчать результати проведеної операції “Сім’я і діти”, неблагополуччя в сім’ях пов’язане не лише з матеріальними статками, а й з асоціальною поведінкою батьків, низьким педагогічним потенціалом батьків, виховування дітей в неповних сім’ях. Це основні ризики, які суттєво впливають на загальну атмосферу сімейного виховання дітей. Їх необхідно обов’язково враховувати в індивідуальній роботі з кожною дитиною педагогам, класним керівникам.

У порівнянні з минулими роками кількість дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, зросла з 39 в 2015 році до 52 у 2017 році.
Кількість дітей, батьки яких виїхали за кордон для працевлаштування, зросла з 33 до 62.

У той же час, показник виявлених дітей, схильних до правопорушень зменшився з 29 до 16.

Учасники наради підтримали думку про необхідність тісної взаємодії між суб’єктами виховного процесу, комплексного підходу в вирішенні дитячих проблем.

Пархоменко Альбіна –  служба у справах дітей.