Пам’ятка для роз’яснення деяких питань при зверненні осіб за призначенням субсидії

31.03.2017
  1. У разі звернення застрахованої особи, в тому числі фізичної особи – підприємця за інформацією про сплачені суми єдиного внеску

 Особа може незалежно від місця проживання по м.Полтаві та Полтавському району звернутися до відділів обслуговування громадян, які знаходяться за адресами:

  • Київський район – вул. Дмитра Коряка, 3, кім. 213, контактний телефон- 56-59-75,
  • Шевченківський район- вул. Івана Мазепи, 30, кім. 200/2, контактний телефон 63-31-14,
  • Подільський район -вул. Анатолія Кукоби, 39, кім. 4, контактний телефон -51-32-65,

Полтавський район — вул. Шевченка, 7, кім. 8, контактний телефон – 2-95-36;

пред’явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування та отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7).

  1. У разі звернення особи, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (не була застрахованою особою у періоди січень-червень):

–  особа  має можливість укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – договір про добровільну участь) за будь- які місяці в періоді (січень-червень), в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди;

адреса органу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС), з якою особа може укласти договір про добровільну участь:

по м. Полтаві – Сервісний центр ГУ ДФС України в Полтавській області, вул. Європейська, 155, вікно 12, 14;

по Полтавському району – Полтавське управління ГУ ДФС України в Полтавській області, вул. Маршала Бірюзова, 32.

При собі мати довіку форми ОК-5 з 2004 року, копії паспорта, ідентифікаційного коду, трудової книжки (за наявності).

Сума сплаченого єдиного внеску за кожен поточний місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, а за минулий період –  помножений на коефіцієнт 2 (3723 грн. х 22% х 2 – 1638,12 грн);

  1. У разі звернення особи, яка є застрахованою особою у т. ч. підприємцем, та за яку не сплачено (яка не сплатила) єдиний внесок або сплачено (сплатила) у розмірі менше мінімального розміру страхового внеску за окремі періоди:

– особа може  отримати в органах Пенсійного фонду України інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про несплату платежів за відповідні періоди, а також про неврахування цих періодів до страхового стажу (довідка ОК-5 або ОК-7);

– сплатити борг зі сплати єдиного внеску на рахунки ДФС (якщо особа — підприємець) для врахування періодів страхового стажу;

– особа має право вимагати від страхувальника (якщо особа- найманий працівник) сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку (пункт 3 частини першої статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування).

Інформацію про сплату єдиного внеску особа може отримати дистанційно через веб-портал Пенсійного фонду України, шляхом отримання СМС повідомлень.

З метою отримання інформації необхідно зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України для отримання доступу до особистого кабінету. Реєстрацію можна здійснити 2 способами:

електронним цифровим підписом або логіном і паролем.

логін та пароль можна отримати звернувшись до відділів обслуговування громадян;

 електронний цифровий підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, перелік яких є на веб-порталі Пенсійного фонду України.