Про роботу громадських громадських формувань з охорони громадського порядку Октябрського району м.Полтави у 2015 році

28.01.2016

DSC_0004

Відбулося засідання Мандатної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, зв’язків з громадськими формуваннями та політичними партіями, гласності діяльності ради.

У засіданні комісії взяли участь начальник Октябрського відділу ГУНП в Полтавській області Олександр Терела, начальник штабу громадських формувань Октябрського району м.Полтави Сергій Данілов, заступник начальника міського штабу громадських формувань Іван Убийвовк, представники громадських формувань району та правоохоронних органів.

Основним питанням депутати розглянули підсумки роботи громадських формувань з охорони громадського порядку Октябрського району м.Полтави у 2015 році.

Про роботу громадських формувань доповів начальник штабу Сергій Данілов.
На виконання вимог закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» та Міської комплексної цільової Програми по боротьбі із злочинністю на 2011 – 2015 роки, в районі функціонує районний штаб громадських формувань по охороні громадського порядку, а також на території району станом на 01.01.16р. діє 5 громадських пунктів охорони правопорядку (№ 2; 3; 4; 5; 6) та 7 дільничних пунктів міліції (№ 2; 3; 4; 7; 8; 9; 10).

Станом на 01.01.16р. на території району діє 3 громадських формування з охорони громадського порядку:
Громадське формування з охорони громадського порядку “ Козацька дружина ” (до формування входять):
• члени ГФ “ Козацька дружина ”;
• студенти “ Української медичної стоматологічної академії ”;
• працівники “ Теплокомуненерго ” тощо.

Члени формування закріплені за наступними громадськими пунктами: № 2; № 3; № 4; № 5; № 6.

Громадське формування з охорони громадського порядку “ Явір ”. Члени формування закріплені за ПМУ УМВС.

Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону “ Міська спецдружина ”.

Відповідно до плану роботи на 2015 р. спільно із працівниками Октябрського РВ щоденно з 18.00 до 21.00 на чергування заступає 25 членів громадських формувань.
За рік членами громадських формувань «Козацька Дружина» та «Міська спецдружина» спільно з працівниками Октябрського РВ було затримано 463 правопорушників із яких:
• 202 – порушення громадського порядку;
• 199 – громадян в нетверезому стані;
• 62 – торгівля в невстановлених місцях, на 61 правопорушників було складено протоколи, інші отримали попередження.

• Брали участь в охороні громадського порядку під час державних, релігійних свят та інших заходів.

Також за цей період членами громадських формувань «Явір» було затримано 1459 правопорушників із яких:
• 1366 – за дрібне хуліганство;
• 49 – за спричинення матеріальних збитків;
• 79 – за крадіжку;
• 12 – за бійку;
• 1 – водіїв в нетверезому стані;
• 3 – громадян в нетверезому стані;
• 14 – за інші злочини.

Октябрська районна у місті Полтаві рада та районний штаб активно сприяють діяльності громадських формувань району.
Проведені навчання з членами громадських формувань. Розроблені спільно з Октябрським РВ схеми маршрутів по охороні громадського порядку на території громадських пунктів.
Невирішеними залишаються ряд проблем, які погіршують роботу громадських формувань та дільничних району, саме головне це питання щодо забезпечення приміщеннями ДПМ -1, ДПМ – 5, ДПМ – 6, ремонту даху ДПМ – 4 та капітального ремонту ДПМ -3; ДПМ -8.

DSC_0046

Начальник відділу поліції Октябрського району Олександр Терела зазначив, що актуальними лишаються питання патрулювання вулиць спільно з членами громадських формувань. Також він розповів присутнім про спільний із міською владою проект «Безпечне місто». В рамках реалізації цієї програми в Полтаві буде встановлено близько 700 камер відеоспостереження, які будуть виведені на окремі монітори поліції міста. Це дасть можливість слідкувати за станом публічної безпеки та належним чином реагувати на правопорушення. В даній відеосистемі використовуватиметься система «Рубіж», за допомогою якої можна буде виявляти викрадені або заарештовані транспортні засоби, а також отримувати іншу оперативну інформацію.

На засіданні комісії розглянули й інші питання діяльності виконавчих органів ради.