До уваги осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок антитерористичної операції

У зв’язку із набуттям чинності Порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 11.04.2017 № 602, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 05.05.2017 за № 570/30438, публікація від 23.05.2017 (далі – Порядок), управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради надає роз’яснення щодо механізму замовлення та забезпечення технічних засобів реабілітації окремими категоріями громадян.

Вищевказаний Порядок врегульовує механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, постраждалих внаслідок антитерористичної операції технічними засоби реабілітації відповідно до їх функціональних можливостей.

Призначення технічних засобів реабілітації проводиться на підставі рекомендацій,  зазначених в індивідуальній програмі реабілітації, або висновку лікарсько-консультативної комісії чи рішенні військово-лікарської комісії.

Порядком передбачено, що призначення крісел колісних проводиться лікарем або реабілітологом, за результатами оцінювання: функціональних можливостей користувача шляхом анкетування за формою затвердженою законодавством.

Разом з тим, призначення технічних засобів реабілітації проводиться з урахуванням сумісності їх функцій та технічних характеристик, що обов’язково має враховуватись при видачі особі направлення для забезпечення технічними засобами реабілітації.

Крім того, у зв’язку із внесеними змінами до класифікації засобів для пересування, наголошуємо на необхідності конкретного зазначення у медичних висновках лише однієї з груп крісел колісних: крісло колісне з електроприводом або електроскутер.

Також, звертаємо Вашу увагу, що пунктом 44 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321, визначено, що особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок антитерористичної операції, які виявили бажання отримати крісло колісне, яке не відноситься до їх функціональних можливостей, таке крісло видається на максимальний строк, передбачений переліком.

При зверненні до управління соціального захисту населення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції або їх законного представника, із заявою про потребу у забезпеченні технічними засобами реабілітації та відповідними документами (передбаченими пунктом 16 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321), заявнику обов’язково надається для ознайомлення актуальний на дату звернення перелік підприємств, які згідно з рішенням Експертної комісії Міністерства соціальної політики України у поточному році надають послуги із забезпечення технічними засобами реабілітації (далі – підприємства), та каталогів їх продукції із контактними даними.

Після отримання направлення в управлінні соціального захисту населення, підбір та замовлення технічного засобу реабілітації може проводитись:

  • лікарем або реабілітологом обраного заявником підприємства. У такому разі заявник може особисто звернутись до підприємства для підбору призначеного технічного засобу реабілітації та оформлення відповідної заявки (форма заявки затверджена наказом Мінсоцполітики від 04.07.2012 № 400);
  • у сервісному центрі із забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування таких засобів. У даному випадку обрання моделі виробу та оформлення заявки на нього проводиться, згідно звернення заявника, представниками сервісного центру;
  • в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання. У такому разі обрання моделі виробу проводиться заявником особисто. Оформлення заявки проводиться фахівцями управління.

Оригінали заявок залишаються на підприємствах, в сервісних центрах або органах соціального захисту населення. Завірені копії у разі потреби надаються особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, постраждалому внаслідок антитерористичної операції або їх законним представникам.

Звертаємо Вашу увагу, що остаточне погодження моделі виробу проводиться лікарем або реабілітологом обраного заявником підприємства, у зв’язку з цим, відповідальність за підбір засобу реабілітації, покладається на зазначене підприємство.

Детальну інформацію щодо можливості забезпечення технічними засобами реабілітації можна отримати в управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради за адресою: м. Полтава, вул. І.Мазепи,30, кім. 106 та за телефоном 68-11-55.