До відома осіб з числа учасників антитерористичної операції

Управління праці та соціального захисту населення Октябрської районної у м. Полтаві ради доводить до Вашого відома, що Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 року № 302 затверджено Положення про порядок видачі посвідчення і нагрудних знаків ветеранів війни, відповідно до якого посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на основі якого надаються відповідні пільги і компенсації.

Посвідчення учасника війни видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Законом України «Про внесення змін до Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 19.05.2015 року № 291-VIII внесені зміни, зокрема, до статті 9 Закону України “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Згідно внесених змін дія Закону поширюється на працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи в районах антитерористичної операції у період її проведення, в порядку, встановленому законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 року № 739 розгляд питань встановлення статусу учасника війни зазначеній категорії осіб покладено на комісії, утворені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1996 року № 458 «Про комісії для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Підставою для надання статусу учасника війни є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України), а також документи про направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антититерористичній операції в районах її проведення ( витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).
Прийом громадян, які зареєстровані в Октябрському районі, проводиться щоденно (крім вихідних) з 8.00 до 17.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00, в п’ятницю з 8.00 до 16.00 за адресою: м. Полтава, вул. Калініна, 30, кім 106, телефон 68-11-55.